Wywiady

Na przełomie lipca i sierpnia (27.07 – 5.08.2013) Maciej Sorkowicz wraz z ojcem, odbyli wyprawę rowerową nad morze. Przemierzyli niemal całą Polskę na dwóch kółkach, by zakończyć swoją wyprawę w Brennej. W rozmowie z nami opowiadają o wyprawie, przygotowaniach czy choćby o kolejnej, planowanej „wycieczce” rowerowej.

Piątkowym wieczorem, 15 lipca, fani Haliny Kunickiej mogli posłuchać jej na żywo w Piwnicy Artystycznej. Piosenkarka zaprezentowała utwory wszystkim znane, jak i te mniej popularne. Za każdym razem nagradzana była entuzjastycznymi oklaskami przez zebraną publiczność. Jak powstała piosenka "Od nocy do nocy" ? Gdzie artystka spędza czas wolny? Przeczytajcie sami!
.
Miłość do muzyki, a konkretnie do muzyki dawnej zawiodła ten duet na jeden z koncertów IV Wieczorów Muzycznych w Leśnicy. Utwory wykonali wykorzystując organy oraz flet traverso.  Oboje bardzo utalentowani i zapracowani, znaleźli jednak chwilę na rozmowę.
.
Wieczorem w piątek, 3 czerwca, Piwnica Artystyczna wypełniła się muzyką wszystkim znaną i do tego graną na najwyższym poziomie. Kto ją wykonywał? Był to zespół Black Stars. Atmosferę koncertu budowały klimaty z lat ’70 i ’80 ubiegłego wieku, czyli piosenki choćby Michaela Jacksona, Tiny Turner, Jamesa Browna czy Steve’a Wonder’a. Sami określają swój styl jako energetic funky.
.

W ostatnich tygodniach mieliśmy okazję wziąć udział w internetowym głosowaniu „Polska Pięknieje – 7 Cudów Funduszy Europejskich”, a tym samym wesprzeć projekt adaptacji zabytkowych ruin Dworu Kossaków w Górkach Wielkich. Nasze starania się opłaciły! Projekt został laureatem tego prestiżowego konkursu. O tym jak przebiegała projektowa rywalizacja oraz o tym jakie atrakcje czekają na odwiedzających Centrum Kultury i Sztuki Dwór Kossaków rozmawialiśmy z Anną Fenby Taylor – wnuczką Zofii Kossak.

.