Najnowszą i największą atrakcją Brennej jest Park Linowy „Orla Perć”. Największą …- nie tylko ze względu na wysokość – przeszkody umieszczone są na 18-metrowych palach, ale największą atrakcją – bo przyciąga zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych; osoby indywidualne i całe grupy.


Usytuowanie - centrum Brennej pomiędzy hotelem Kotarz a sklepem Biedronka. Duży parking pozwala na podjazd samochodem bezpośrednio pod wejście do Parku.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze.
Przed wejściem na przeszkody każdy uczestnik jest ubierany w certyfikowany sprzęt zabezpieczający przed upadkiem z wysokości (uprząż z lonżami, karabinkami i rolką oraz kask), za pomocą którego może bezpiecznie korzystać ze wszystkich atrakcji jakie oferuje Park. Przed wyruszeniem na trasę każdy uczestnik musi ponadto odbyć podstawowy kurs poruszania się po parku i bezpiecznego posługiwania się sprzętem zabezpieczającym przed upadkiem z wysokości. Nie jest to trudne, bo nawet 4-letnie dzieci radzą sobie same ze swoim sprzętem. Nad bezpieczeństwem uczestników zajęć czuwają odpowiednio wykwalifikowani instruktorzy.

Trasy:

  • Zielona – przygotowana specjalnie dla dzieci. Przeszkody umieszczone są na wysokości około 2-metrów. Aby trasę przejść samodzielnie dziecko musi sięgać dłonią na wysokość minimum  140cm (wiek ok. 5 lat). Wśród przeszkód dla dzieci są m.in. ścianka wspinaczkowa, przejazdy tyrolskie, siatki, płotki, makarony, baletnica, huśtawki i łódka ”Titanic”. Przechodzenie przez przeszkody uczy dzieci zasad równowagi, logicznego myślenia i poczucia odpowiedzialności.
  • Niebieska – trasa na wysokości 9metrów, dozwolona dla młodzieży i dorosłych (dzieci pod opieką). Do samodzielnego przejścia wymagane sięganie dłonią na wysokość minimum 160cm. Jest to trasa z najciekawszymi przeszkodami: skok Tarzana z ruchomego podestu, trawers przez ścianę wspinaczkową, deskorolka, kładka, a oprócz tego siatki, mosty, huśtawki, makarony, skakanki, zjazdy tyrolskie. Trasa przeznaczona dla amatorów silnych wrażeń.
  • Czarna – trasa dla hardcorów. Wymagania: wzrost jak na trasie niebieskiej ale dodatkowo ukończone 16 lat (młodsi pod opieką dorosłych). Przeszkody umieszczone są na wysokości 15m – nie trzeba mieć wcale dużo siły aby tę trasę przejść, potrzebna silna odporność na wysokość. Trasa z huśtawkami, siatkami, kładkami, skakankami, falochronem, makaronami, słupkami, mostami, baletnicą kończy się pięknymi trzema zjazdami.
  • Niebieska + czarna – tylko dla wytrzymałych. Po przejściu trasy niebieskiej na wysokości 9m wychodzi się na trasę czarną na wysokości 15m. Ukoronowaniem są trzy zjazdy tyrolskie na pobliskie drzewa.
  • Orla Baszta – dla tych co lubią być wyżej. Jest to gruby słup drewniany „obity” chwytami wspinaczkowymi do wysokości 15m. Podczas wspinaczki na „Orlą Basztę” instruktor asekuruje wspinacza na tzw. wędkę. Po wejściu na górę – chwila na podziwianie widoków i zjazd na linie na dół.

Park Linowy Brenna Park Linowy Brenna Park Linowy Brenna Park Linowy Brenna


Grupy
Na terenie Parku Linowego istnieje możliwość przygotowania dla grup zorganizowanych konkurencji sprawnościowych i intelektualnych. Wykorzystując elementy parkowe w połączeniu z zabawami (na wesoło)/ konkurencjami (całkiem „na serio”) i uzupełniając to odpowiednimi zadaniami intelektualnymi tworzy się fantastyczną imprezę integracyjną wzmacniającą więzi między uczestnikami. Wspólne kibicowanie „swoim” zawodnikom, pomoc w pokonywaniu trudności, wspólna praca na rzecz grupy to nieodzowne elementy zajęć grupowych.

Dodatki
W kasie parku można zakupić dyplom za przejście trasy i pamiątkową koszulkę hardcora z logo parku. Po podniebnym spacerze warto wybrać się na wycieczkę z kijami Nordic Walking (instruktorzy i wypożyczalnia kijów na terenie parku) lub ochłodzić się w pobliskiej rzece Brenicy.

 

Więcej informacji:
www.parkilinowe.pl
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 661 110 077

.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież