Aktualności

Policjanci z Ustronia zatrzymali złodzieja, który włamał się do dwóch kiosków na terenie miasta. Sprawcą okazał się 22-letni mieszkaniec Ustronia. Między innymi łupem włamywacza padł serek góralski wartości 80 groszy. Skradzionego towaru jednak nie odzyskano... Złodziej przyznał, że go zjadł. Mężczyzna był już wcześniej karany. Na swoim koncie ma kolejne przestępstwa, za które wkrótce odpowie przed sądem.

Artysta pochodzący ze Skoczowa dzięki współpracy z Silesia VideoSession z Katowic nagrał videosesję do swojej autorskiej piosenki "Hope". David Fly od zeszłego roku regularnie koncertuje na Śląsku Cieszyńskim. W teledysku oprócz Davida wystąpił Chris Bee (Krzysztof Pszczółka), który gra na cajonie oraz klawiszowiec Maciej Musiał.
Już po raz siódmy do Rowów zawitały maskotki z całej Polski, by uczestniczyć Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek. W tegorocznej edycji odbywającej się pod hasłem "Wesele w Rowach” uczestniczyło  26 pluszaków. Na imprezie odbywającej się w dniach 20-21 lipca nie zabrakło Utopca - Gazdy Brennicy, Wiślaczka reprezentującego Wisłę, Ustroniaczków z Ustronia oraz Salamandry z Czantorii.
Policjanci wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy poszukują świadków zdarzenia, które miało miejsce 2 lipca w Dębowcu. Ciężko ranny mężczyzna zmarł w szpitalu.

Zapraszamy do głosowania na Gminę Brenna,
można to uczynić do 10 lipca, do godz. 19.25.

wyślij SMS o treści: G2 pod numer 7075

Koszt: 0,61 zł z VAT za SMS, regulamin: sms.tvp.pl

Już 6 lipca na scenie amfiteatru w Ustroniu odbędzie się siódma edycja festiwalu MINI REGGAE FEST! Wspólnie z organizatorami przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym możecie zgarnąć dwie darmowe wejściówki!
W okresie ostatnich dwóch tygodni na terenie powiatu cieszyńskiego zostało ujawnionych kilkanaście banknotów o nominale 100 zł noszących cechy falsyfikatu. Są łatwe do rozróżnienia przy sprawdzeniu i porównaniu z oryginałem. Policjanci zwracają się z prośbą o szczególne zwrócenie uwagi na banknoty, które otrzymujemy.
Mini Reggae Fest to cykliczna impreza plenerowa o charakterze reggae/ragga/dancehall oraz hip-hop. Obecna, siódma już edycja festiwalu, odbędzie się jak co roku w zadaszonym amfiteatrze w Ustroniu (woj. śląskie). Podczas nadchodzącej imprezy usłyszeć i zobaczyć będzie można takich artystów jak: Gutek (Indios Bravos), DJ Feelx (Kaliber 44, Mad Crew, Siła-Z-Pokoju Version Records), BobOne (MaxFloRec), Bas Tajpan (Diil Gang), Jahdas (Rainbow Hi-Fi), Silesian Soundsystem oraz StreetBangCrew.
Cieszyńscy policjanci od 30 kwietnia do 5 maja podobnie jak pozostali stróże prawa w naszym województwie, prowadzili działania pod kryptonimem “Bezpieczny Weekend”. Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwało 200 policjantów z garnizonu cieszyńskiego, wspieranych przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej i Straży Granicznej.
26 kwietnia (piątek) Komisja Ochrony Przyrody Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego „Beskid Śląski” Oddział w Cieszynie wspólnie z Nadleśnictwem w Ustroniu, w ramach „Dnia Ziemi” zorganizowali na terenie Gminy Brenna „Wiosenne sprzątanie terenów zielonych”.

Wystawa jest okazją do lepszego poznania skarbów Ziemi. Ekspozycja przedstawia skamieniałości i minerały z kolekcji Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego oraz skały i minerały będące własnością Pana Adama Bojdy. Wystawa obejmuje również niezwykły zbiór fotografii agatów udostępniony przez Pana dr inż. Jana Rzymełkę.

Fundacja im. Zofii Kossak w Górkach Wielkich ogłasza nabór młodzieży szkół ponadgimnazjalnych (w tym także młodzieży ostatniej - kończącej - klasy gimnazjum) na warsztaty artystyczne i do udziału w widowisku teatralno-muzycznym „BUKI” realizowanym na motywach książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”.
Wymagasz od innych ? Daj także coś od siebie.