Już po raz siódmy do Rowów zawitały maskotki z całej Polski, by uczestniczyć Ogólnopolskim Zjeździe Maskotek. W tegorocznej edycji odbywającej się pod hasłem "Wesele w Rowach” uczestniczyło  26 pluszaków. Na imprezie odbywającej się w dniach 20-21 lipca nie zabrakło Utopca - Gazdy Brennicy, Wiślaczka reprezentującego Wisłę, Ustroniaczków z Ustronia oraz Salamandry z Czantorii.

Zjazd rozpoczął się od odwiedzin małych pacjentów słupskiego szpitala. Wizyta pluszaków sprawiła radość dzieciom i pozwoliła choć na chwilę zapomnieć o chorobie. Kolejnym punktem programu po powrocie do Rowów była parada maskotek po ulicach tej nadmorskiej miejscowości. W czasie przemarszu turyści jak i mieszkańcy wykonywali pamiątkowe zdjęcia z maskotkami. Gazda Brennicy wzbudzał sympatię zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Po paradzie odbyła się prezentacja maskotek na scenie i ogłoszenie plebiscytu na „Maskotkę Naj…”. Pobyt umilały występy taneczne i wokalne. Sporą atrakcją był olbrzymi tort dla wszystkich uczestników imprezy. Tegoroczną nagrodę „Maskotki Naj…” zdobył Lew Olimpek z Klubu OLIMP w Wejherowie.
Wypoczywający w Rowach, chętnie korzystali z ulotek i folderów dostępnych na stoisku promocyjnym Gminy Brenna. Najmłodsi otrzymali kolorowanki i pocztówki z naszą maskotką.


1

2

3

4

5

6

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież