Sport

Już w najbliższy piątek w Mikołajkach wystartuje Rajd Polski, bez wątpienia najważniejsza i najbardziej znana runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz eliminacja Mistrzostw Europy. Na szutrowych odcinkach specjalnych rozgrywanych wokół Mikołajek nie zabraknie załóg Platinum Subaru Rally Team. Michał i Grzegorz Bębenek oraz Wojciech Chuchała z Kamilem Hellerem pojadą Subaru Imprezami STI R4.

Jeden z najstarszych rajdów na świecie, najbardziej prestiżowa impreza sportu motorowego w Polsce, ponad 200 kilometrów wymagających tras, 13 szutrowych odcinków i bardzo liczna grupa zawodników z kraju i świata, chcąca stawić im czoła. Wśród nich wielokrotni Mistrzostwie Polski - Kajetan Kajetanowicz z Jarkiem Baranem, którzy w ostatnich trzech latach zwyciężali w Rajdzie Polski aż dwukrotnie. Niepokonana także w tym sezonie w krajowym czempionacie załoga LOTOS Rally Team stanie do rywalizacji na Mazurach w nowym samochodzie – Fordzie Fiesta R5. 60-ty start Kajetana w rundzie Mistrzostw Polski będzie jednocześnie jego debiutem w aucie rajdowym tej klasy, a także pierwszym występem auta R5 na odcinkach RSMP.

Jeżeli nie zaplanowaliście jeszcze nadchodzącego długiego weekendu sierpniowego, mamy dla Was propozycję nie – do – odrzucenia. Nasmarujcie łańcuch, nałóżcie kask, wciągnijcie ochraniacze... Przyda się też woda w bukłaku i odrobina chęci do rywalizacji. Już 17 sierpnia kolejna, przedostatnia już w tym roku edycja Enduro Trophy – zapraszamy do Szklarskiej Poręby!

Już 20 lipca 2013 półmetek Enduro Trophy w tym sezonie. Trzecia impreza spod szyldu ET odbędzie się w miejscowości leżącej w cieniu najwyższego szczytu Beskidów – w Zawoi.

Niedzielny poranek przywitał śmiałków błękitnym niebem. Dzień zapowiadał się naprawdę gorący. Trzy odcinki, przejeżdżane dwukrotnie, podzielone na dwie pętle o łącznej długości 75 kilometrów asfaltu pełnego walki z czasem. Z takim nastawieniem udało się wiele załóg na odcinek Szklarska Poręba.