Po ponad miesięcznej przerwie od rajdowych emocji nadszedł czas na 3 rundę LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a przy okazji 5 rundę Rajdowego Pucharu Polski oraz 2 rundę cyklu „LausitzCup”. Dwudziesta ósma edycja Rajdu Karkonoskiego zgromadziła 44 załogi zgłoszone w LOTOS RSMP, 42 załogi RPP i 31 załóg LC.

Zawodnicy po dwudniowym zapoznaniu z trasą jednogłośnie byli zachwyceni krętymi, wąskimi, a zarazem szybkimi z dużą ilością brudu trasami. Również nie kryli swoich obaw. Tu by przebić oponę wystarczy nie wiele.
„Wisienką na torcie” ma być podwójnie rozgrywany sobotni SuperOes na Zabobrzu.

Przed ceremonią startu rozegrano obowiązkowy Odcinek Testowy (nie wliczany do klasyfikacji). Najszybszym duetem okazała się załoga w składzie Kajetan Kajetanowicz/Jarosław Baran. Nie ma to jednak wielkiego znaczenia gdyż prawdziwe ściganie rozpocznie się jutro i będzie trwać przez dwa dni.

Do grona faworytów Karkonoskiego zaliczany jest, obecnie urzędujący mistrz polski, Kajetanowicz (Subaru Impreza R4). Nie można również zapomnieć o Wojciechu Chuchale (Impreza R4), który już na rajdzie Wisły pokazywał pazur w stronę lidera mistrzostw, czy o weteranie jeleniogórskich tras, Tomaszu Kucharze (Peugeot 207 S2000), a także Macieju Rzeźniku (207 S2000).
Zacięta walka zapowiada się w każdej klasie i pucharach monomarkowych (Citroën Racing Trophy, Castrol EDGE Trophy).

Akcent portalu wBrennej.pl jest widoczny na Peugeocie 206 RC załogi Michał Bolek / Mateusz Martynek startujących w Rajdowym Pucharze Polski.

Tyle suchych faktów. Co do powiedzenia mieli przed startem sami zawodnicy można usłyszeć poniżej:

-wywiady-

Już teraz zapraszamy na relację z sobotnich zmagań 28 Rajdu Karkonoskiego.
Michał Jaros

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież