Należał do tych, którzy włóczyli się po drogach. Jedni wędrowali po całym kraju, inni trzymali się swoich rejonów. Nazywano ich włóczykijami, jak bezpańskie psy, dzikie koty i wędrowne ptaki. Coś ich wprawiało w ruch, coś ich napędzało. Każda droga niosła z sobą paru. Jak niepokój. – E. Rynell Hohaj

Już dawno, bo wieku jedenastu lat, zrodziła się we mnie pasja podróży, życia w bliskości z dziewiczą naturą z dala od miast, fabryk i autostrad. Do chwili dzisiejszej znajdowałem ukojenie w harcerskiej idei wychowania wśród przyrody. Obozy, rajdy, zimowiska, biwaki, przyjaźń, wzór do naśladowania – świetna sprawa dla każdego chłopaka/dziewczyny polecam ZHR! Dziś mam siedemnaście lat i czuję potrzebę mocniejszych wrażeń i większych wyzwań w drodze do spełniania marzeń.

Do tej wyprawy rowerowej przygotowuję się od początku grudnia tamtego roku. Przejechanie rowerem wzdłuż jej granic pozwoli na to, by niemal każdego dnia poruszać się wśród innych krajobrazów, innych ludzi, czy innej architektury. Przez dwadzieścia dwa dni jazdy dookoła naszego kraju mam możliwość pokonać Bory Dolnośląskie, Karkonosze, Beskidy, Tatry, Bieszczady, Roztocze, Polesie, Podlasie, pojezierza, Mazury, Żuławy Wiślane, wybrzeże Bałtyku i masę innych krain geograficznych odwiedzając przy tym setki miast, miasteczek i wiosek. Wiem, że to co uda mi się zobaczyć, zostanie w pamięci do końca życia.

Trasa wynosi: około 2500 km. Między innymi będę przejeżdżał przez:
Ostrołęka, Nowogród, Augustów, Suwałki, Elbląg, Gdańsk, Słupsk, Kołobrzeg, Szczecin, Gubin, Jelenia Góra, Kłodzko, Cieszyn, Bielsko-Biała, Sucha Beskidzka, Zakopane, Nowy Sącz, Ustrzyki Górne, Przemyśl, Tomaszów Lubelski, Chełm, Białystok, Ostrołęka

Głównym celem jest pokonanie trasy jaką sobie wytyczyłem. Mam na ten cel wygospodarowane 22 dni i w tym czasie muszę zrealizować plan. Nie będzie to łatwe, bo odcinki dzienne będą oscylowały w granicach 120 kilometrów, wierzę jednak że wszystko się uda. Przygotowania fizyczne oraz sprzętowe ciągle trwają jak dotychczas bez większych problemów organizacyjnych.

Od samego początku przygotowań zdobyłem liczny patronat medialny. Współpracując z różnymi mediami udaje się promować to przedsięwzięcie. Dzięki temu trafię do wielu odbiorców, którzy mogą poznać ten pomysł na spędzenie wakacji przy wykorzystaniu roweru. Niektórzy z patronów będą starać się relacjonować bieżące poczynania na trasie. Między innymi za ich pośrednictwem podzielę się z zainteresowanymi relacją z wyprawy, jak również zdjęciami z trasy.

Kilka osób i firm wsparło mnie również sprzętowo. Sklep rowerowy Szumgum.com udzielił rabatu na asortyment, który ma w ofercie. Serwis trail.pl pożyczył mi na czas wyprawy GPS. Firma PEKPOL, wsparła wyprawę finansowo. Podrozniccy.pl wypożyczyli mi lustrzankę cyfrową a firma Kross udzieliła bardzo dużego rabatu na wszystkie swoje produkty oraz zaoferowała pomoc serwisową w trakcie trwania wyprawy.

Nie byłoby też tej wyprawy bez wsparcia i pomocy mojej  rodziny, która pomaga mi jak tylko  może. Cieszy, że projekt wyprawy Rowerem Dookoła Polski tak bardzo ich zainteresował i zaabsorbował.

Zdjęcia oraz relacje na bieżąco będę zamieszczał na swojej stronie internetowej pod niezmiennym adresem - www.bartoszgorski.com
Serdecznie zapraszam was do czytania relacji i oglądania zdjęć. Wszystkie nowinki z przygotowań oraz trasy znajdziecie na Facebooku - www.facebook.com/w22dniroweremdookolapolski

Pozdrawiam
Bartosz Górski


----
Serwis wBrennej.pl objął patronatem medialnym wyprawę W 22 Dni Rowerem Dookoła Polski. Informację z trasy będzie można śledzić zarówno na wymienionych wcześniej stronach jak i na naszej facebookowej stronie.

dookola_polski

Komentarze   

0 #1 Miechal 2013-07-16 19:13
Ten gość zajebiście pisze na swoim blogu! http://www.bartoszgorski.com/
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież